Gość specjalny wydarzenia: Geoffrey Yeo
Geoffrey Yeo wykładałem archiwistykę i zarządzanie dokumentacją w Kolegium Uniwersyteckim w Londynie (University College London, UCL) w latach 1995-1997 oraz 2000-2014. W latach 2002-2005 był tam dyrektorem programów MA/Diploma/Certificate in Archives and Records Management oraz MA/Diploma/Certificate in Records and Archives Management (International).
Wcześniej pracował jako archiwista w City of London Corporation, w Szpitalu św. Bartłomieja w Londynie i w Królewskiej Akademii Lekarskiej (Royal College of Physicians). Pracował również jako niezależny archiwista i kierownik ds. dokumentacji oraz konsultant International Records Management Trust, uczestnicząc w projektach edukacyjnych i zarządzania dokumentacją w Gambii, Ghanie, Botswanie i Ugandzie oraz dostarczając materiały edukacyjne do wykorzystania w krajach rozwijających się w całej Wspólnocie Narodów. W 2010 roku był profesorem wizytującym na Wydziale Bibliotekoznawstwa, Archiwizacji i Studiów nad Informacją na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej (University of British Columbia).
Jest autorem wielu prac dotyczących archiwów i zarządzania dokumentacją, w tym m.in. na temat: koncepcyjnego rozumienia dokumentacji, archiwów i informacji; historii idei i praktyk tworzenia dokumentacji i jej przechowywania, wyzwań i możliwości tworzenia, przechowywania i wykorzystywania dokumentacji i archiwów w środowiskach cyfrowych. Często występuje na międzynarodowych konferencjach akademickich i zawodowych.
Jego prace zdobyły nagrody Ernst Posner Award w 2009 r., Hugh A. Taylor Prize w 2013 r., nagrodę Archival History Article Award przyznawaną przez Stowarzyszenie Archiwistów Amerykańskich w latach 2022–2023 oraz Bob Williams Research Paper Award w 2023 r.
„Artificial Intelligence and the future(s) of archival theory and practice”
Geoffrey Yeo podczas swojego wystąpienia poruszy temat rozwoju sztucznej inteligencji i jej znaczenia dla przyszłości archiwistyki. Wykład potrwa około 60 minut i będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Po wykładzie odbędzie się debata.
„Konarski Lectures”. Zapraszamy na transmisję na żywo!
Udział w konferencji jest bezpłatny. Limit miejsc stacjonarnych został już wyczerpany. Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie archiwistów, studentów, wykładowców i środowisk akademickich uczestnictwem w tym wydarzeniu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką do wirtualnego udziału w „Konarski Lectures”! Wykład będzie transmitowany na żywo na naszym profilu na Facebooku.